Një përleshje me thika, në një autobus urban në Lezhë, ka përfunduar me plagosjen e një të riu dhe arrestimin e të riut tjetër, i dyshuar si autor.

Burime të Policisë Vendore të Lezhës, bëjnë të ditur se, u arrestua në flagrancë shtetasi E. P., vjeç 18, banues në Lezhë, pasi në autobusin e linjës Lezhë – Torovic, ka plagosur me armë të ftohtë thikë shtetasin E. M., vjeç 19, banues në Lezhë.

Drejtoria Vendore e Policisë Lezhë – Seksioni për hetimin e krimeve ndaj personit

Më datë 18. 09. 2018, u arrestua në flagrancë shtetasi E. P., vjeç 18, banues në Lezhë, pasi në autobusin e linjës Lezhë – Torovic, ka plagosur me armë të ftohtë thikë shtetasin E. M., vjeç 19, banues në Lezhë. Në cilësinë e provës materiale u gjet e bllokua thika. Nenet 76, 22 dhe 279 të Kodit Penal.