Sapo ka ndodhur një aksident në rrugën Pallpisht – Bogovinë. Siç mëson TS, aksidenti ka ndodhur mes një kombi dhe veture ku mbetën të lënduara 5 nxënëse.

Pas aksidentit menjëherë ka arritur Ndihma e Shpejtë ku të lënduarat i ka transferuar në Spitalin e Tetovës.

Policia ka arritur në vendin e ngjarjes dhe po heton aksidentin. /TS/