Ajo po përgatitet që të martohet me të fejuarin e saj Alex Bowen përpara familjes, miqve dhe anëtares së Love Island, Caroline Flack këtë të shtunë.

Dhe Olivia Buckland ka treguar fizikun e saj për mrekulli në bikini në Sri Lanka, Maldive.

24 vjeçarja ka publikuar imazhe në llogarinë e saj në Instagram, ku shfaqet tejet seksi dhe e buzëqeshur.