Ai luajti një sërë rolesh në seriale të mëdha televizivë si “Sons of Anarchy”, “NYPD Blue” dhe “CSI: NY”.

Bëhet fjalë për Paul John Vasquez i cili fatkeqësisht është ndarë nga jeta.

Ai vdiq mëngjesin e së hënën nga një atak në zemër në shtëpinë e babait të tij në San Jose.