Radja Nainggolan ka thënë se objektivë e tij dhe Interit është që të fitojnë trofe dhe ka shtuar se të luash me Francesco Totti “ishte një nga momentet e saj më të mira të karrierës së tij”

Mesfushori belgu e la Romën për t’u ribashkuar me Luciano Spallettin në San Siro dhe po synon fitimin e trofeve me Nerazzurri.

“Objektivat e këtij viti janë që të përmirësohemi dhe të jemi më të mirë se sezonin e kaluar”, ka konfirmuar Nainggolan në një intervistë me Sky.

“Ne startuam keq por këto dy fitore në Serie A na kanë vendosur në rrugë të duhur dhe ne do të vazhdojmë kështu. Kemi një rrugë të gjatë për ta bërë, por ne duhet të fitojmë dy ndeshjet e radhës që janë shumë të rëndësishme për të ecur përpara”.

“Dëshirojë që të fitojë, kjo është e sigurt. Gjithmonë do të jap gjithçka në fushë, por ende nuk kam ngritur trofe”, ka thënë ai.

Një pjesë të madhe në vendimin e Nainggolan është kalimi nga kryeqyteti në Milano tek Spalleti.

“Isha shumë i lumtur më të në Roma dhe ne patëm rezultate të mira. Shpresoj që ta bëj të njëjtën këtu”.

Një aspekt tjetër të kohës së tij që Nainggolan e mban në mend është legjenda e klubit Francesco Totti.

“Të luash më të është njëri nga momentet më të mira në karrierën tim. Do të mbaj kontakte më të dhe shpresojë që të kem një kopje të biografisë së tij të nënshkruar nga ai së shpejti