Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, me erë të dobët nga drejtimi perëndimor dhe  veriperëndimor. UV-6.

temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej gjashtë deri 15 gradë, ndërsa e më e larta e ditës do të jetë në interval prej 26 deri 33 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot me diell dhe me vranësira mesatare, me erë të dobët nga drejtimi veriperëndimor. temperatura do të lëvizë prej 12 deri 31 gradë.

vazhdon periudha e motit stabil dhe të thatë, me ngritje të konsiderueshme të temperaturave ditore.