Belen Roka është bërë objekt i mediave rozë  në Spanjë.

Ish-konkurrentja e “Big Brother” në Spanjë ka bërë një deklaratë të bujshme.Ajo ka rrëfyer se ka kryer marrëdhënie seksuale me futbollistë të Sevijës, Realit dhe Barcelonës.

“Kam pasur raporte seksuale me disa futbollistë. Janë të rinj, të bukur dhe të çojnë me pushime në vende të mrekullueshme.

Pse nuk duhet të më pëlqejnë? Kam shkuar me një lojtar të Sevijës, një tjetër të Barcelonës dhe një të Realit të Madridit…”, tha Belen Rokae, cila tani po vazhdon karrierën e saj si modele.