Messi ka arritur edhe një rekord sonte

Argjentinasi është zyrtarisht lojtari me më së shumti het trika në Ligën e Kampionëve.

Ai ka një het trik më shumë se Ronaldo, i cili ka shtatë, ndërkaq pas Ronaldo me nga tre het trika janë Gomez, Inzaghi dhe Adriano.