Milani fitoi kundër klubit nga Luksemburgu, Dudelange.

Pas ndeshjes, mesfushori i klubit italian, Franck Kessie foli për trajneri Gennaro Gattuson dhe bashkëlojtarin e tij të ri Gonzalo Higuainin, transmeton Gazeta Express.

“Gattuso është një trajner i madh. Ai është shumë i mirë në motivimin e lojtarëve”, ka thënë Kessie.

“Higuain? Ai është një lojtar i madh, i cili gjithmonë i shënon nga 20 deri në 25 gola për stinor. Kemi nevojë për këtë. Ai nuk dëshiron që të humbas, dhe ne duhet ta kemi këtë mentalitet”.

“Qëllimi është që ta bëjmë më të mirën për t’u rikthyer në Ligën e Kampionëve, nga i pari deri te i fundit lojtar ne duhet të bëjmë gjithçka për ta arritur këtë ëndërr”