Kampioni i botës në boks, Anthony Joshua sonte do të ballafaqohet me boksierit rus të peshave të rënda,  Alexander Povetkin.

Dy boksierët do të zhvillojnë meçin në stadiumin Wembley të Londës,  rreth orës 23:00.

Megjithatë, të gjithë të interesuarit për ta shikuar këtë përballje aq të fuqishme përmes internetit, mund të kyçen në linkun e mëposhtëm:

Kliko KËTU ose KËTU për ta shikuar meçin mes Joshuas dhe Povetkin