Këngëtarja e njohur shqiptare, Leonora Jakupi përmes një postimi në llogarinë e saj në “Instagram” ka dhënë lajmin për rivarrimin e babait të saj.Ajo ka ftuar të gjithë të marrin pjesë në këtë ceremoni, duke theksuar se ai do të rivarroset bashkë me bashkëluftarin dhe mikun e tij, Kolonel Ahmet Krasniqi.

“Te dashur familjar, miq dhe dashamire me 21.09.2018 pas 20 viteteve pritje do te prehet i qete ne Kosoven e lire Babi im se bashku me mikun dhe bashkluftetarin e tij Kol. Ahmet Krasniqi. Ne pamundesi te ju dergoj ftesa te gjitheve po e shfrytezoj kete mundesi te ju ftoj te gjitheve! Ardhja juaj juaj na nderon!”.