Këpuca e artë e Botërorit është kritikuar për formën e fundit por shoku i tij i skuadrës mendon se tërë skuadra e ka një përgjegjësi të presionit

Erik Lamela ka mbrojtur shokun e tij të shumë kritikuar Harry Kane, duke ja rikujtuar kritikuesve të tij se sulmuesi i Anglisë nuk është një makinë.

“Harry nuk është makinë. Ai ka shënuar shumë. Ai gjithmonë shënon”, tha Lamela për gazetarët. “Këtu, në San Siro nuk shënoi dhe në dy tri ndeshjet e fundit nuk e ka bërë, por ai do të shënoi shumë gola përsëri”.