FIFA ka zgjedhur trajnerin më të mirë për vitin 2018

Tre të nominuar ishin, fituesi i për tri herë më radhë i Ligës së Kampionëve, Zinedine Zidane dhe Diedier Dechamps dhe Zlatko Dalic.

Ka fituar Didier Dechamps pasi që fitoi Botërorin me Francën në Rusi sivjet.

Ai ka falëndëruar federatën e Francës dhe familjen.