Agonis Tetaj (29) është i riu që u vra sot në vendin e tij të punës në Kompaninë “Gegaj-ag” në Deçan.

Policia Rajonale e Pejës ka konfirmuar se sot rreth orës 11:10 ka ndodhur një rasti i plagosjes, kurse viktima për shkak të plagëve të marra është dërguar fillimit në QMF në Deçan pastaj është transferuar në Spitalin rajonal të Pejës ku ka arritur pa shenja jete.

Bëhet e ditur se viktima është Agonis Tetaj, ndërsa thuhet se vrasja ka ndodhur aksidentalisht nga Sh.G, djali i pronarit të Kompanisë “Gegaj-ag”.

Tetaj ishte i martuar dhe pas vetës ka lënë gruan dhe dy fëmijë.

Bashkëshortja e tij Albesë Cacaj ka qenë kandidate e LDK-së për këshilltare komunale në zgjedhjet e fundit lokale. /Telegrafi/