Policia e Tiranës ka përfunduar me sukses këtë të mërkurë operacionin “Ndjekia” duke vënë në pranga dy persona si dhe një sasi rekord prej 4100 paketash cigareje kontrabandë.

Finalizohet operacioni policor i koduar “Ndjekia”. Operacioni nga Sektori për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Tiranë. Arrestohen në flagrancë dy shtetas si dhe procedohet në gjendje të lirë një tjetër. Sekuestrohen 4100 copë paketa cigare dhe një shumë e parash.