Mbetet në gjëndje të rëndë 25 vjecari me iniciale S.M.i cili u plagos nga ish vjehrri I tij pas një konlikti për motive të dobëta në fshatin Kamenicë të Korcës.

Ngjarja ndodhi rreth orës 19:10 të së dielës kur Nizami Bezat goditi disa herë me sopate ish dhëndrrin e tij duke I shkaktuar dëmtime të rënda në kokë, qafë dhe trup.

Fillimisht i plagosuri ka qendruar per dy ore ne reanimacion, por me pas ekipi i mjekeve vendosi ta dergoje ne Tirane per mjekim te specializuar.

Ndërkohë autori i dyshuar i ngjarjes, 54 vjecari Nizami Bezat ndodhet u ndalua menjehere nga policia e Korcës.