Sime Vrsaljko është në skuadër e Interit për ndeshjen e tyre të Serie A në Parma të shtunën, por lëndimi e ka lënë jashtë sulmuesin Lautaro Martinez

Vrsajlko e ka lënë anash lëndimin në gju që e nxori jashtë në minutën e 20’të në humbjen e Kroacisë 6-0 kundër Spanjës këtë javë.

Megjithatë, Martinez nuk ja ka dal që të shërohet nga lëndimi në kofshë, i cili bëri që ai të mungoi edhe në fitoren e Interit kundër Bolognas 3-0 para pushimi të ndeshjeve ndërkombëtare. Ai po ashtu mungojë në dy miqësoret e Argjentinës, kundër Guatemalës dhe Kolumbisë.

Skuadra e Interit kundër Parmës: Handanovic, Padelli, Berni; Vrsaljko, De Vrij, Ranocchia, Asamoah, Miranda, Dalbert, D’Ambrosio, Skriniar; Gagliardini, Vecino, Nainggolan, Joao Mario, Borja Valero, Brozovic; Icardi, Keita, Politano, Perisic, Candreva