Reali i ktheht La Ligas Pas suksesit ndaj Romës në ndeshjen e parë për këtë sezon në Champions League, Real Madridit i rikthehet La Ligas dhe sonte kundërshtari quhet Espanyol. Këto pritet të jenë formacionet të dy skuadrave:

Real Madrid (4-3-3): Courtois; Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo; Modric, Kroos, Ceballos; Bale, Benzema, Asensio.

Espanyol (4-4-2): Diego Lopez; Javi Lopez, David Lopez, Hermoso, Vila; Darder, Roca, Granero; Baptistao, Iglesias, Garcia