Njëri prej portierëve më të mirë në botë padyshim që ishte ai i Los Blancos dhe i Belgjikës

Është Thibaut Courtois që e fiton këtë çmim për më të mirin e FIFA’s.

Ai e ka fituar çmimin si “portieri më i mirë” për paraqitjen e tij në Botëror në Rusia 2018 dhe me ish skuadrën e tij, Chelsea.

Ai ishte në garë më Hugo Lloris të Francës dhe Kasper Schmeichel