Ashtu si çdo herë tjetër, edhe këtë vit ‘Emmy Awards’ mblodhi emrat më të njohur të televizionit dhe jo vetëm. Këtë vit shënohej 70-vjetori i ndarjes së çmimeve ‘Emmy’.

Eventi u organizua në teatrin ‘Microsoft Theater’ në Los Angeles.

Seriali i njour i zhanrit komedi-dramë ‘The Marvelous Mrs. Maisel’ arriti të fitonte 5 çmime ‘Emmy’ duke u renditur ndër prodhimet më të mira televizve.

Në parakalimin në tapetin e kuq sigurisht që nuk mund të mungonte një përzgjedhje e të veshurëve më bukur dhe më keq.

Të gjithë yjet botërorë ishin munduar që të sillinin një pamje të veçantë, megjithatë disa prej tyre arritën të tërhiqnin vëmendjen e të renditen ndër të veshurit më bukur.

ImageKirsten Dunst

ImageKristen Bell

ImageMillie Bobby

ImagePenelope Cruz

ImageScarlet Johansson

ImageSarah Paulson