Luana Vjollca është një nga femrat më në zë të showbiz-it, jo vetëm si  moderatore e talentuar, por së fundmi edhe si këngëtare .

Në një fotografi të postuar nga koncerti i fundit i saj, në Zvicër , ku duket mjaft seksi ndjekësit e akuzuan për operacione plastike dhe photoshop . Në fakt këto janë komente që e shoqërojnë Luanën prej kohësh.

Si duket, e lodhur prej këtyre aludimeve, Luana  ka postuar një boomerang në Instagram, ku me ironi shkruan: “PHOTOSHOP :P”.