Sulmuesi i PSG është një nga ata që i lë të tjerët të mahnitur me aftësitë e tij të tanishme dhe potencialin e një sulmuesi në të ardhmen, e që qysh tash është fitues i Botërorit

Julian Draxler është njëri nga ata sulmues që nuk mund të startojë shkaku u Mbappes, por sulmuesi gjerman e ka pranuar se shoku i tij i skuadrës ka diçka që ai kurrë nuk e ka parë.

“Pavarësisht moshës se tij ai ka prezencë të madh në fushë”, tha Draxler për Sport1.

“ai kërkon topin dhe orkestron lojën. Nuk kam parë një gjë të tillë më parë”.

“Bashkë me Neymar ai është lojtari më i mirë që deri me tani kam luajtur më të