Ngjarjet e ditës së sotme nuk kanë kaluar në heshtje.

Përveç mediave dhe qytetarëve, edhe fytyrat publike kanë komentuar gjithë situatën që ndodhi në Drenicë.

Ndalesa që iu bë presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq, ka bërë shumë drenicas që të ndihen krenar.

Edhe ish-missi Diana Avdiu duket se ndihet krenare me veprimin patriotik të drenicave. Ajo ka postuar një instastory ku shihet në sheshin ‘Adem Jashari’ në Skenderaj.