Deputeti i AAK’së, Shkumbin Demaliaj, i cili është arrestuar sot gjatë ditës për kërcënimin e ish-prokurorit Elez Blakaj, ka shkruar se sa shumë e do Ushtrinë Çlirimtare, transmeton Gazeta Express.

Demaliaj, i cili është i akuzuar për mashtrime në listat e veteranëve është arrestuar sot gjatë ditës për shkak të kërcënimeve të tij në drejtim të Elez Blakajt, ish-prokuror që ka hetuar listat e fryra të veteranëve.

Nga prokuroria është konfirmuar arrestimi i Demaliajt, ndërsa ky i fundit para pak qasteve ka shkruan një postim në Facebook.

“UÇK- ju dua shumë..!!!

Do ta duam gjithmonë vendin tonë..!!

Por kurrë sdo ta pranojmë poshtërimin..!!!

Lavdi Heronjëve dhe Dëshmorëve..!!!”, ka shkruar Demaliaj.

Zëvendësprokurori i Prokurorisë Themelore të Prishtinës, Ibrahim Berisha, ka konfirmuar për Gazetën Express se Demaliaj do të qëndrojë në mbajtje për 48 orë.