Adem Jashari i ri është nipi i komandantit legjendar të UÇK-së.

Pasi presidenti serb, Aleksandar Vuçiq u ndalua dhe nuk arriti të hyjë në Skënderaj, nipi i Adem Jasharit që tash mban emrin e tij, ka reaguar nëpërmjet një postimi në Instagram

“Kjo toke se duron tjeter kon, veq kamen e SHQIPTARIT”, ka shkruar Adem Jashari i ri në mbishkrimin e videove.

Në protestën kundër Vuçiqit prezentë ka qenë edhe Bekim Jashari, kryetar i Skënderajt.