Anglezi Jamie Vardy ka nënshkruar kontartë katër vjeçare që e mban atë në Leicester deri në vitin 2022

Marrëveshja e re do ta mbaj Vardyn në King Power Stadium derisa ai do ti mbush fiks 35 vjet.

Burimet e Sky kuptojnë se ai po ashtu do të bëhet lojtari më pagën më të lartë në histori të Leicester City.

Kontrata e tij e mëparshme, e nënshkruar më 2016 kur Leicesteri fitoj Premier Ligën, kishte edhe dy vite kohë.

Ky është një përforcim i Leicester, të cilët arritën ta mbajnë Vardyin dhe Harry Maguire, për të cilin shprehu interesim Manchester United.

“Të gjithë e dinë se si ndihem kur luaj për këtë klub dhe është një ndenjë e mirë që do të jem edhe për katër vite lojtar i Leicesterit”, ka thënë ai për LCFC.com.

Loading...