Përplasja publike mes Interit dhe Real Madridit ka vazhduar, teksa Luka Modric ka insistuar se dëshiron të qëndrojë për shumë vite te Reali.

Dy klubet kanë kërcënuar njëra-tjetrën me padi për qasjen ndaj Modricit, i cili mori çmimin si lojtari më i mirë i UEFA-s për edicionin e kaluar.

Përkundër faktit se ka shtyrë shumë transferimin te Interi, Modric tha se dëshiron të mbetet Merengez.

“Jam shumë i lumtur te Real Madridi. Dua të qëndroj në klub për shumë vite të tjera”, theksoi Modric.

Në të njëjtën ngjarje në Monte Carlo ishte Fl

“Ata deshën ta marrin numrin 10 tonë pa paguar për të. Është një gjë që nuk e kam parë në 30 vjet të karrierës time”, u shpreh Florentino Perez.

Zëvëndëspresidentit të Interit, Javier Zanetti, mediat treguan fjalët e Perezit.

“Nuk kam dëgjuar fjalët e Perezit, por do t’i lexoj dhe më pas do të shoh se çfar mund të bëjmë te organet e caktuara”, deklaroi ‘Il Capitano”.