Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes se playoffit në mes të Shkëndijës dhe Rosenborg

Shkëndija sonte do të bëj gjithçka për ta përmbysur skuadrën e Rosenborg në mënyrë që të arrij grupet e Europa Ligës.

Tetovarët presin norvegjezët në Shkup, derisa Shkëndija duhet të fitojë më rezultat 2-0 në mënyrë që të kualifikohet tutje