Një grua ka treguar se ka tradhtuar burrin e saj, pasi që ky I fundit kishte shkëmbyer mesazhe me disa grat të tjera.

Po, ajo në festën e organizuar për burrin e saj kishte takuar një djal të ri me të cilin kishte bërë seks të mrekullueshëm.

E dashura psikologe: Jam duke bërë marrëdhënie seksuale me një djalë, seksi me të është i mrekullueshëm. Por, e di se me të nuk mund të kem dika më shumë, por nuk mund të mos mendoj për të.

Ka gjashtë vjet që jam e martuar dhe kam një vajzë katërvjeçare. Unë jam 29, burri im është 30 vjeç.

Unë kurrë nuk kam menduar se do ta tradhtoi atë, por kur bëra ishte seksi më i mirë që kam pasur ndonjëherë. Unë kurrë nuk dyshoja për burrin tim, por kur e pashë numrat në telefonin e tij për të kërkuar  shokët e tij të vjetër për t`i bërë një befasi për ditëlindje, gjeta shumë mesazhe me grat të ndryshme.

Ndoshta nuk duhet t’i hapja ato, por bëra dhe ato ishin shumë të qarta, me fotografi intime.

Nuk mund ta besoja. U konfrontova me burrin tim dhe ai nuk kishte vërtet asnjë justifikim. Doja të anuloja planet për festen e tij të ditëlindjes, por  kisha ftuar familjen e tij kështu që më duhej të shkoj përpara.

Kam rezervuar një tavolinë në një pijetore dhe mbrëmja dukej sikur po shkonte mirë, por ende ndihesha shumë keq.

Një nga stafi i bar ishte një djalë i ri. Ne filluam të bisedojmë dhe ai më tha se ishte 22 vjeç dhe se kjo punë në mbrëmje ishte vetëm për të fituar disa para shtesë.

Ai kishte një buzëqeshje të këndshme dhe sy të mrekullueshëm. Ai tha se nuk isha aq i lumtur sado  të duhej dhe ndihsha rahat me të.

Ai më dha numrin e tij të telefonit dhe tha se do të ishte atje për mua nëse ndonjëherë doja të flisja.

Nuk mund ta harroj tekstin e burrit tim dhe i thashë të shkonte në shtëpinë e prindërve të tij për dy javë, ndërkohë që vendosa se çfarë të bëja.

Disa ditë më vonë, e thirra atë djalin që pata takuar në lokal. Ne u takuam dhe ai ishte me të vërtetë i mrekullueshëm për të qenë me të. Ai më bëri të qesh dhe të harroj çdo gjë tjetër. Ne shkuam në shtëpinë e tij dhe bëmë marrëdhënie seksuale. Ishte e mahnitshme.

Pastaj ai më tha se po lëvizte jashtë vendit për një punë më të mirë dhe nuk do ta shihnim njëri-tjetrin, shkruan “Bota sot”.

Burri im është betuar se nuk kishte shkruar më me gra të tjera dhe më në fund u ktheva me atë, por nuk mund ta harroj djaloshin që kisha takuar.

Gjithçka çfarë unë mund të mendoj është të bëjë seks me burrin tjetër  dhe kjo më bën të çmendur.

Psikologia përgjigjet: Ky djalë i ri erdhi në një moment kur ju ndjeheshit keq emocionalisht, por zgjidhja e martesës suaj ka më shumë gjasa të ju çojë në lumturi të qëndrueshme – për ju dhe vajzën tuaj – sesa të kaloni me djemtë e tjerë për të bërë seks.

Tani ju jeni kujtuar që jeni akoma një grua tërheqëse dhe e ndjeshme, tregoni burrit tuaj se ai do t’ju bëjë më mirë të ndjeheni se e vlerëson fatin e tij që të keni ose mund t’ju humbasë, shkruan “Bota sot”.

Por më së miri është që ju të bëni një përpjekje, gjithashtu – përqendroni të gjithë atë epsh për atë. Ndoshta të dy e keni lejuar që jeta familjare të mbyste tërheqjen tuaj ndaj njëri-tjetrit.