Rosenborg ka shënuar golin e parë kundër Shkëndijës

Shkëndija pati dy mundësi të arta për ta përmbysur rezultatin nga dy penallti por Emini dhe Ibraimi dështuan dhe një mori rastesh të shumta.

Në këtë rast kur nuk shënon pëson. Këtë e bëri Rosenborg të cilët shënuan gol në minutën e 67’të nga Even Hovland.