Mbrojtësi i majtë i Real Madrid ka refuzuar të komentojë kur pyetet nëse do t’i bashkohet Cristiano Ronaldo-s te Juventus.

Braziliani 30-vjeçar është një mik i mirë i Ronaldo-s dhe është përfolur për një ribashkim në Torino.

Duke folur në konferencën për shtyp në prag të Superkupës Europiane ndaj Atletico Madrid, Marcelo është pyetur të specifikojë thashethemet.

“Nuk dua të flas për këto gjëra tani. Jemi këtu për të luajtur një finale dhe nuk është koha për të diskutuar.”

Nëse Marcelo do të mbërrinte tek Juventus, me shumë mundësi Alex Sandro do të kalonte te Paris Saint-Germain.

Marcelo ka që prej vitit 2007 te Real dhe ka një kontratë deri në qershorin e 2002.

Loading...