Paris Saint-Germain ka mohuar që ata kanë bërë ofertë për mesfushorin e Tottenhamit, Christian Eriksen

Raportet e fundit të mediave britanike dhe franceze thonin se francezët kanë ofruar më shumë se 100 milionë euro për danezin.

“Kategorikisht i mohojmë lajmet se ne kemi bërë për Christian Eriksen”, thuhet në një email që të hënën ia ka dërguar PSG’së, agjencisë se lajmeve Associated Press.

“Duhet të injorohen këto lajme, ne realisht jemi në tregun e transferëve por jo për këtë lojtarë”, kanë shtuar tutje ata në email.