PAOK është duke luajtur sonte kundër Benficas në kuadër të Ligës se Kampionëve

Të dyja skuadrat janë nënkampione, njëra e Greqisë dhe tjetra e Portugalisë dhe sonte janë duke luajtur ndeshjen e Play Off për të kaluar në fazën e grupeve të Ligës se Kampionëve.

E derisa topi po shkonte në rivënie nga këndi, portieri i PAOK Alexandros Paschalakis përpiqet që mos ta lërë atë te dal jashtë por aty përfiton një lojtar i Benficas e që më pas ai shkakton penallti në të.