Njëmbëdhjetë pasagjerë në bordin e lokomotivës së dyfishtë Trinity Railway Express (TRE) u nxituan në spital pas përplasjes vdekjeprurëse.

Dy persona të tjerë thuhet se janë në gjendje kritike pas rënies në rrugë Euless, midis Dallasit dhe Fort Worth, Teksas.

Tre pasagjerë kanë shpëtuar edhe pse me lëndime shëndetësore, raporton Fox News përcjell arbresh.info

Dy persona të tjerë që raportohen të vdekur mendohet të kenë qenë duke udhëtuar me kamion i cili ka ngecur në hekurudhë.