“Djajtë e kuq” sot do të presin njërën prej skuadrave më të mira në Angli viteve të fundit “Tottenham Hotspur”

Manchester United – Tottenham Hotspur është derbi i javës se tretë në Premier Ligë.

Jose Mourinho sot duhet të fitojë gjithsesi dhe të mbaj ritmin për kreun e tabelës kundër Manchester City dhe Liverpool.

Por, për këtë ai do të këtë testin më të vështirë pasi që do të përballet me skuadrën e Mauricio Pochettinos, i cili ka dy fitore në dy ndeshje në Premier Ligë./GazetaExpress/

Formacionet zyrtare:

Manchester United