Në Nyon të Zvicrës është tërhequr shorti për Ligën e Kampionëve

Në këtë short ka grupe shumë interesante, sidomos Grupi C dhe Grupi H që mund të cilësohen si grupe të vdekjes.

32 ekipe do të ndahen në tetë grupe për të garuar për më të mirin e Europës në sezonin e 32’të.

Liga Kampionëve sivjet ka ndryshuar shumë format, derisa nga faza e kualifikimeve kanë shkuar vetëm gjashtë ekipe kurse 26 të tjera janë kualifikuar direkt.

Ky është linku ku mund ta përcillni direkt tërheqjen e shortit, por jo vetëm kaq.

Sot do të shpallet edhe lojtari më i mirë i Ligës se Kampionëve, portieri më i mirë, goli më i mirë dhe një sërë çmimesh të tjera. 

Grupet: 

Grupi A

1. Atletico de Madrid

2. Borussia Dortmund

3. AS Monaco

4. Club Brugge

Grupi B

1. FC Barcelona

2. Tottenham

3. PSV Eindoven

4. FC Internazionale

Grupi C 

1. PSG

2. Napoli

3. Liverpool

Grupi D

1. Lokomotivo Moscow

2. FC Porto

3. Schalke

4. Galatasaray

Grupi E

1. FC Bayern Munich

2. SF Benfica

3. Ajax

4. AEK Athens

Grupi F

1. Manchester City

2. Shakhtar Donetsk

3. Lyon

4. Hoffenheim

Grupi G

1. Real Madrid

2. As Roma

3. CSKA Moscow

4. FC Viktoria Plzen

Grupi H

1. Juventus C.F

2. Manchester United

3. Valencia

4. Young Boys