Këngëtarja Elvana Gjata është e dashur edhe për publikun turk.

Këtë na e ka dëshmuar Almeda Abazi nëpërmjet një Instastory ku tregon se këngët e yllit shqiptar lëshohen edhe në radiot turke.

Gruaja e aktorit turk, i njohur si ‘Çëna’, ish- Miss Shqipëria e ka etiketuar këngëtaren shqiptare në një foto të cilën e ka realizuar në makinë, aty ku po shijon në maksimum muzikën profesionale të saj dhe atë në një radio në shtetin turk.

Kujtojmë se Elvana është takuar me çiftin turk gjatë një koncerti që Beyonce e ka mbajtur në Francë. Me ta ishte edhe miku Ermal Mamaqi.

Image