Joana Grabolli, duket se ka nisur një aventurë të re në botën e televizonit.

Ndryshe nga sfilatat e modës, bukuroshja shpesh herë ka qenë e ftuar në emisionin “Procesi Sportiv”. Ajo është shpallur “Miss World Albania” në vitin 2017-të.

Në profilin e saj në “Instagram”, ajo duket kaq tërheqëse dhe në formë, ku merr komente dhe pëlqime nga 32 mijë ndjekësit që ka.