Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka ka shënuar një supergol sot në stërvitje

Granit Xhaka nuk ka qenë njëri ndër më të mirët në dy ndeshjet e para për Arsenalin, por ai e ka përmirësuar dukshëm lojën e tij në ndeshjen e fundit, kur Arsenal fitoi më rezultat 3-1.

Këtë vikend Arsenal do të luaj kundër Cardiff City të dielën dhe Xhaka duket prapë në formë të mirë para këtij takimi, ku ka shënuar një supergol në stërvitje.