Spanjolli, Juan Bernat raportohet se është rrugës se kalimit në Paris Saint-Germain derisa Bayern Munich e ka qartësuar se dëshiron të vazhdojë me pastrimin e skuadrës

Pas largimit të mesfushorit gjerman Sebastian Rudy për në Schalke të hënën, Bernat pritet që ti bashkohet PSG’së në një kontratë tri vjeçare në një vlerë të transferit 15 milionë euro.

Sipas Sky Germany, Bernat do të jetë lojtari i tretë që do të largohet nga Bayerni këtë sezon, pasi që u largua Rudy dhe mesfushori kilian, Arturo Vida;.

Vidal, ju bashkua Barcelonës derisa drejtuesit e Bayernit kanë vendosur të mbajnë në skuadër vetëm lojtarët e tyre më të mirë