Një shqiptar dhe dy italianë kanë shpëtuar mrekullisht nga një aksident i rëndë që ndodhi ditën e djeshme në Itali.

Teksa shqiptari dhe dy italianë po udhëtonin me makinën e tyre tip ‘Ford Fiesta” në Torino, ajo doli nga rruga duke përfunduar në një fushë, ku u ndal rreth 100 metra më tutje.

Siç bëjnë me dije mediat italiane, të cilët kanë publikuar edhe fotot e makinës, duket se të rinjtë të moshave 22, 24 dhe 25 vjeç kanë qenë me fat, pasi makina e tyre është shkatërruar plotësisht.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar forca të shumta policie, si dhe zjarrfikëset, ku kanë bërë të mundur nxjerrjen e të rinjve nga makina dhe dërgimin e tyre në spital.

Deri tani, raportohet se ata ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore, ndërsa policia ka nisur punën për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Loading...
  ga('create', 'UA-63475902-1', 'auto', {'name': 'newTracker'});  // New tracker.   ga('send', 'pageview');   ga('newTracker.send', 'pageview'); // Send page view for new tracker.