Real Madridi u stërvit sot për herë të fundit para ndeshjes në udhëtim kundër Eibarit, me Zinedine Zidane që përballet me një vendim të vështirë për atë se cilët lojtarë të mos i ftojë për këtë ndeshje.

Trajnerit francez, i cili si çdo trajner tjetër do të dëshironte ta kishte një skuadër plotësisht të shëndoshë, i duhet të vendosë nëse t’i ftojë në skuadër Luka Modricin dhe Toni Kroosin, pasi ka rrezikuar me të me një vend në stol në ndeshjen e mesjavës kundër Paris Saint-Germainit,

Për më tepër, Cristiano Ronaldo mund të pushohet, gjersa Isco dhe Gareth Bale më shumë gjasë do të jenë titullar pasi munguan në ndeshjen e fundit.

Eibar dhe Real Madrid do të takohen nesër në mesditë në La Liga.