Berisha është vlerësuar si lojtari më i mirë i Salzburgut në fitoren 2-1 kundër Borussia Dortmundit në “Signal Iduna Park”.

Salzburgu ka marrë fitore të rëndësishme në ndeshjen e parë në Eruopa League kundër Borussia Dortmundit, duke triumfuar 1-2 në udhëtim, shkruan Gazeta Express.

Dy golat për mysafirët i shënoi mesfushori i Kombëtares së Kosovës, Valon Berisha në minutat 48’të dhe 56’të, i cili u vlerësua si më i miri për mysafirët, dhe i treti në këtë ndeshjes, pas Castros dhe Schurrles.

Sfida e kthimit zhvillohet javën e ardhshme në “Red Bull Arena”, ja notat e lojtarëve.