Ronaldo thotë se Icardi nuk duhet të largohet nga Interi.

Chelsea, Bayern Munichu, PSG-ja, Real Madridi e shumë klube tjera kanë shprehur interesimin për sulmuesin e Interit, Mauro Icardi.

Por, fenomeni Ronaldo e ka këshilluar argjentinasin që të mos lëvizë nga Serie A.

“Ndihet mirë te Interi. Është lojtar që ka treguar kualitete te Interi, e duan tifozët dhe kjo është pse unë mendoj se ai duhet të qëndrojë”, tha Ronaldo