Barcelona është duke fituar 0-2 në udhëtim te Malaga pas 45 minutave lojë në një ndeshje të La Ligës.

Në mungesë të superyllit argjentinas, Lionel Messit, shfaqjen në “La Rosaleda” e udhëhoqën Luis Suarez dhe Philippe Coutinho,

Së pari uruguaiani në minutën e 15-të e më pas braziliani në minutën e 28-të ia dhuruan Barçës epërsinë e dyfishtë në këtë pjesë të parë.

Barcelona domino si në posedim ashtu edhe në raste dhe është afër edhe një fitoreje tjetër në rrugë drejt titullit.

Pas gjysmë ore lojë, gjërat u vështirësuan edhe më shumë, pas përjahstimit të Garcias me karton të kuq