Carragher mund të mbesë pa punë pas gjestit aspak të hijshëm, i cili pështyu një vajzë 14 vjeçare.

Përkundër që Carragher më pas, përmes rrjetit të tij social kërkoi falje, duket se e gjithë kjo nuk do kalojë edhe aq lehta, pa ndonjë pasojë për legjendën e Liverpool.

Carragher është dashur të paraqitet në rolin e ekspertit në televizionin danez TV3 Sport, për ndeshjen e dytë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve në mes Manchester United dhe Sevilla-s, që zhvillohet nesër (të martën) në “Old Trafford”.

Pamjet shokuese dolën në publikë, ku shihej Jamie Carragher teksa e pështyn një vajzë 14 vjeçare përmes xhamit të veturës së tij, pasi babi i saj e kishte “ngacmuar” atë, për fitoren e Man. United ndaj Liverpool me rezultat 2-1.

Drejtori ekzekutiv i televizionit danez TV3 Sport, Peter Norrelund, tha se ato pamje nuk dukeshin fare mirë.“Ai është dashur të jetë në “Old Trafford” nesër për ndeshjen Man. United – Sevilla dhe ne kemi vendosur të tërhiqemi nga kjo marrëveshje. Kemi dërguar një punëtorë tonin në Liverpool, në mënyrë që ta dëgjojmë edhe versionin e Garragher”, tha Norrelund.

Qoftë nëse është në pyetje një recepsioniste apo një person si Jamie Carragher, ne nuk i pushojmë njerëzit nga puna pa e dëgjuar edhe anën e tyre. Nuk është se ato pamje duken mirë, madje përkundrazi, po ne jemi njerëz. Dëshirojmë ta dëgjojmë edhe pjesën e tij dhe të na shpjegojë se çfarë ka ngjarë”, u shpreh Peter Norrelund.

Përndryshe, po ashtu edhe drejtuesit e Sky Sports, ku është i angazhuar Carragher, pritet të takohen me të gjatë ditës sot dhe të diskutojnë lidhur me të ardhmen e tij.