Inter dhe Napoli kanë barazuar 0:0 në derbin e javës së 28’ të Serie A italiane

Skuadra e Interit dhe ajo e Napolit kanë barazuar 0:0 në xhiron e 28’ të Serie A, ndeshje kjo e zhvilluar në Giuseppe Meazza.

Ky rezultat ka qenë i pafavorshëm i për të dy skuadrat, ku njëra ka bërë një hap mbrapa drejt titullit, ndërsa tjetra në luftë për pozitën e katërt që dërgon në Ligën e Kampionëve.

Inter kishte rastet e saj më të mira të shënimit me Gagliardini dhe Skriniari, ndërsa Napoli me ane të Insigne dhe Mertens.

Pas këtij Barazimi, Inter mbetet në vendin e pestë më 52 pikë, një më pak se Lazio në vendin e katërt, ndërsa Napoli në vendin e dytë më 70 pikë, një më pak se s Juventus, që po ashtu ka një ndeshje më pak të zhvilluar.