Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka shprehur ngushëllime për ngjarjen e rëndë të rrëzimit të aeroplanit turk, në Sharh-e Kord, rreth 370 kilometra nga kryeqyteti iranian Teheran, ku humbën jetën 11 persona.

“Shpreh dhimbjen time për ngjarjen tragjike të rrëzimit të avionit në turk në Sharh-e Kord, ku si pasojë humbën jetën 11 persona. Familjeve të viktimave të pasagjerëve, që ndodheshin në bordin e avionit i dërgoj ngushëllimet më të ndjera”, tha Pacolli.