​Inter dhe Napoli kanë barazuar 0:0 në derbin e javës së 28’ të Serie A italiane

Sipas Whoscored, lojtari më i mirë i ndeshjes ishte qendërmbrojtësi i Interit, Milan Skrian me notën 7.9 sa ishte maksimumi.

Ndërsa, lojtari më i dobët i ndeshjes ishte Lorenzo Insigne me 6.3.