Neymar thuhet se dëshiron të kthehet në Barcelonë, por një sondazh tregon se shumica e tifozëve të tyre nuk e duan atë.

Gjatë ditës së premte në mediat spanjolle u përfol se ylli brazilian dëshiron rikthimin në Camp Nou, pasi ishte penduar për transferimin e tij e Paris Saint-Germain.

Sipas gazetës Mundo Deportivo, megjithëse Neymar pushoi të jetë një lojtar i Barcelonës më 3 gusht, një pjesë e kokës dhe zemrës së tij mbeti në Kataluni, deri në atë pikë sa ai thuhet se ia ka ofruar vazhdimisht veten përsëri klubit.

Gazeta spanjolle shpjegon se braziliani tani ka pranuar se ai ishte ‘gabim’ për të kërkuar hapësirë ??larg nga Lionel Messi, pasi ishte ‘verbuar’ nga projekti i Paris Saint-Germain dhe fuqia financiare.

Për më tepër, 26-vjeçari nuk priste që Ligue 1 të ishte aq e ulët apo e pistë dhe dëshiron një dhomë salle pa klane apo tensione sikurse ishte te Barça.

Megjithatë, një sondazh i drejtuar nga Mundo Deportivo zbulon se tifozët e Barcelonës nuk e duan rikthimin e Neymarit.

Sondazhi tregon se 67 për qind e 23.850 tifozëve të Blaugranëve votuan kundër duke thënë se nuk e kanë harruar veprën e tij të tradhtisë me bashkimin e tij PSG-në për një rekord prej 222 milionë eurosh verën e kaluar.

Neymar, i cili ka shënuar 29 gola këtë sezon, ka qenë gjithashtu i lidhur me Real M